Darmowa dostawa do paczkomatu od 300zł.
Darmowa dostawa kurierem od 500zł.

Polerowanie lakieru samochodu – jakie produkty są potrzebne?

24-02-2020

Z upływem lat niemal każdy samochód traci swój pierwotny połysk. Mają na to wpływ przeróżne czynniki, zwłaszcza te atmosferyczne. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie temu, by lakier znajdujący się nawet na starym pojeździe błyszczał tak, jakby ten przed momentem opuścił progi salonu samochodowego. Wystarczy jedynie zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu polerowania lakieru pokrywającego karoserię. Można wykonać tę czynność samodzielnie lub udać się do fachowca, który zajmuje się zawodowo tego typu usługami. Oddanie samochodu w ręce specjalisty jest jednak nieco kosztowne. Dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, zastanówmy się nad przeprowadzeniem tego typu renowacji samodzielnie. Zanim rozpoczniemy polerowanie pojazdu, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, potrzebne do przeprowadzenia tego zabiegu. Czego będziemy potrzebowali? Podpowiadamy!

Przygotowanie pojazdu do polerowania

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni pojazdu. Jedną z najważniejszych czynności, jakie należy wykonać, jest przygotowanie lakieru do polerowania. Stosuje się do tego odpowiednio dobrane papiery ścierne. Warto pamiętać o zakupieniu taśm do zabezpieczenia zewnętrznych elementów plastikowych samochodu, takich jak: klamki, listwy boczne czy zderzaki. Kolejną istotną kwestią jest dokładne umycie auta i osuszenie lakieru. Niektóre zabrudzenia mogą jednak być bardzo trudne do usunięcia. Wówczas z pomocą przyjdzie glinka polerska. Pozwala ona na dokładne oczyszczenie powierzchni pojazdu z brudu zalegającego w trudno dostępnych szczelinach. Dzięki niej możliwe będzie pozbycie się zabrudzeń takich jak: plamy po muszkach, żywicy czy pyle wydostającym się z klocków hamulcowych, oraz usunięcie drobinek asfaltu. Należy jej używać wyłącznie przed przeprowadzeniem zabiegu polerowania czy woskowania. 

Polerowanie powierzchni lakierowanych

Materiały polerskie, wykorzystywane do polerowania lakieru samochodu powinny być produktami o najwyższej jakości. Dlatego też warto wybierać preparaty wyłącznie znanych producentów, takich jak Koch Chemie lub Farecla. Niezbędnym środkiem potrzebnym do przeprowadzenia tego typu zabiegu są pasty do polerowania lakieru. Już niewielka ilość profesjonalnego preparatu wystarczy do wykonania tej czynności. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by pasta nie przedostała się do szczelin pomiędzy elementami blacharskimi, gdyż później możemy mieć bardzo duże problemy z usunięciem jej z tych miejsc. Dlatego niezwykle istotną kwestią jest dobranie odpowiednich padów lub gąbek polerskich.  Najlepiej używać oryginalnych i zalecanych przez producentów past, które pozwolą dokładnie rozprowadzić preparaty po powierzchni pojazdu. 

Etap końcowy

W ostatnim etapie polerowania potrzebne nam będą takie preparaty jak pasta wygładzająca lakier oraz pasta nabłyszczająca. W przypadku, gdy polerka rotacyjna została użyta niepoprawnie, co sprawiło, że powstały nieestetycznie wyglądające hologramy, warto zainwestować także w pastę usuwającą tego typu niedoskonałości. Aby uzyskać odpowiednią głębię koloru lakieru, na sam koniec warto nałożyć na powierzchnię pojazdu różnego rodzaju woski.